Ankara'da Epilasyon

Ankara'da Epilasyon

Monalisa Sağlıklı Güzellik

Epilasyon vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmek için lazer ışınlarının kullanıldığı işlemin adıdır.

Lazer diğer ağda ve epilasyon cihazlarına oranla daha sağlıklı ve kesin çözümler sunan, epilasyon alanında önemli güvenilir uygulamadır.

Bu uygulamada kullanılan lazer ışınları vücut tarafından emilmez. Işınlar doğrudan kıl köklerine doğru gider ve burada kıl follikülündeki melanin pigmentini hedef alarak kıl oluşumunu kademeli olarak sona erdirir.

Epilasyon Yapılmadan Önce

Vücutta Epilasyon yapılacak bölgedeki kılların en az 1 ay öncesine kadar kökünden alınmaması gerekir. Yine epilasyon bölgesinin sağlıklı olması ve hiçbir yara ve benin bulunmaması epilasyon yaptıracak kişinin riske girmemesi için çok önemlidir.

Öncesinde herhangi bir ameliyat durumu söz konusu ise bu durumu epilasyon merkezine bildirmekte faydası olacaktır. Ayrıca epilasyondan önce 6 hafta boyunca güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalmamalı ve seans süresi boyunca da güneşten korunmalıdır.

Bunlar dikkate alınarak Epilasyon sırasında oluşması muhtemel riskler en aza indirgenir. Kontrollü bir şekilde yapılan epilasyonun ise başarı şansı çok daha yüksek ve kesin olur. Yapılacak olan seans sayısı ise kişinin cilt tipine, kıl yapısına ve epilasyona verdiği tepkiye göre değişir.

Tedavide kesin sonuç genellikle 3 ila 8 seans arasında alınmaktadır. Bunlar ardı ardınca değil doktorunuzun belirlediği tarihlere göre yapılır. Bu tarihler arasında da yine ortaya çıkan kıllara Epilasyon haricinde hiçbir müdahalede bulunmamanız gerekir.

Epilasyon Uygulama

Uygulamada öncelikle, Epilasyon yapılacak olan bölge ilk önce temizlenir. Kıl kökünde melaninin en fazla olduğu aktif büyüme döneminde Epilasyon etkinliği en fazladır. Normal şartlarda kılların büyüme dönemleri birbirleriyle aynı değildir.. Tekrarlayan lazer seanslarının kılları aktif büyüme döneminde senkronize ettiği düşünülmektedir. Günümüzde bölgelere göre 4 ile 8 hafta aralıklarla uygulama yapılması uygundur. İlk aşamada kıllar azaltılır ve inceltilir sonrasında ise yavaş yavaş yok olur.