Bölgesel incelme Nedir?

BÖLGESEL İNCELME

Bölgesel incelme Nedir?

Pek çok kişi ne kadar kilo verirse versin istediği görünüme kavuşamamaktadır, özellikle bel ve basen bölgesinde ki yağlardan kurtulmak oldukça zordur. Bu durumlarda çözüm ameliyatsız bölgesel incelme yöntemi ile  bölgelsel inceleme çözüm olmaktadır

Cerrahi olmayan etkili vücut inceltme ve şekillendirme yöntemleri nelerdir? 

Diyet ve egzersiz, mezolipoliz, radyofrekans, cryoterapi, noninvaziv ultrasonografik yöntemler etkili yöntemlerdir. Bu yöntemlerden hangisi ve ya hangilerinin kullanılınacağına kişi odaklı olarak karar vermek gerekir. Başarılı sonuçlar ancak bu yöntemlerden uygun olanlardan bir kaçı birlikte uygulundığında eldedilmektedir. 

Özellikle vücut kitle endeksi % 30’un üzerinde kişiler için diğer yöntemlerden hangisi kullanılırsa kullanılsın öncelikle diyet ve egzersiz başvurulması gereken yöntemdir. Çünkü bu değerin üzerinde bir vücut kitle endeksi bulunan kişiler obezite hastası olarak kabul edilmektedir ve diğer yöntemlerin daha başarılı olması için kilo alımının kontrolü gerekir. Ancak bazı kişiler zayıf olmalarına rağmen bel, basen bölgesi gibi bölgelerde yağ birikimleri mevcuttur. Bu kişilerde diyet yarar yerine zarar bile verebilir bu yüzden diğer bölgesel inceltme, ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerden biri ve ya birkaçı bu tür hastalarda kişi odaklı olarak seçilmelidir.

 

Noninvaziv ultrasonografik vücut şekilledirme nedir? 

Ses dalgalarının cilt altı yağ dokusunda hücreleri yıkması prensibine dayanan bir yöntemdir Yıkılan yağ hücreleri karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilerek vücuttan atılır. Bu yöntemin eski temsilcileri kavitasyon cihazlarıdır. Son günlerin gelişmiş teknolojisi ise güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücüt şekillendirme cihazlarıdır. Bu cihazlar kavitasyon cihazlarından daha yüksek enerjiyi cilt altında tek bir noktaya odaklayarak yağ hücrelerini patlatmakta ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

 

Ultrashape nedir? 

Noninvaziv güvenli bir ultrasonografik vucut şekillendirme ve bölgesel incelme yöntemi olup ameliyat, kesi, iğne ve ya anestezi gerektirmez. Güçlendirilmiş dinamik odaklı ses dalgaları hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalar. Parçalan yağ hücrelerinin içeriği vücut tarafından metabolize edilir.