Epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gereken 10 şey

Monalisa Sağlıklı güzellik Epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gereken 10 şey

Epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri. Bu yüzden de bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de yakın zamanda Epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, Epilasyonu yaptırmadan önce bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz 10 şeye bir göz atın

Genelde sonbahar, kış veya ilkbahar mevsimlerinde uygulanan Epilasyon, uzun dönem yüz güldüren sonuçları sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de bir süredir Epilasyon tedavisini düşünüyor fakat henüz bu konuya çok sıcak bakmıyorsanız, işte size bu konuda yardımcı olacak Epilasyonu öncesi fikirler: 

Epilasyon için nereye gitmeli? Bunu iyice araştırın. Bazı dermatologlar ve doktorlar Epilasyon hizmetleri de sunar. Bunun yanı sıra, bağımsız Epilasyon merkezleri de mevcut. Çoğu yer bu konuda ücretsiz danışma hizmeti veriyor. Bu nedenle danışmak için randevu alıp Epilasyon yaptıracağınız yeri önceden kendiniz görmeye gidebilirsiniz. 

Epilasyonun etkili olabilmesi için uygun koşullara sahip misiniz, öğrenin
Epilasyon, tüm saç ve cilt tiplerinde işe yaramayabilir. Cilt teni açık olup  koyu tüylere sahip olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Çok ince ve açık renkli tüylerde  ise Epilasyon tedavisi oldukça güç yanıt verir. Bu durumu muhakkak Epilasyonu yaptıracağınız merkezle görüşün. 

Epilasyon yaptırmak istediğiniz alana veya alanlara kadar verin
Bu tercih kesinlikle size kalmış. Neredeyse tüm vücuda epilasyon uygulanabiliyor. Fakat özellikle göz ve kaş bölgeleri için iğneli epilasyon  yaptırmak uygun. Ve yine bu gölgeler için koruyucu gözlük kullanımına dikkat edin. 

Fiyatı sizi caydırmasın
Lazer, tıraş ya da ağda gibi diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre başta daha pahalı görünen bir uygulamadır. Ancak, önümüzdeki yılları düşündüğümüzde, Epilasyon kendiniz için ileriye yönelik bir yatarım olacak. 

Birkaç fazla seansa ihtiyaç duyulabilir ama daha azına değil
Epilasyonun "kalıcı" olması için, 6-9 seans arasında olması gerekir. Daha az sayıda seansa gidilirse, uzun süreli sonuçların alınması pek mümkün değil.

Antibiyotik kullanmayın
Lazeri epilasyonu yaptırmadan önce antibiyotik kullanılmaz. Cildiniz antibiyotik yüzünden kötü tepkiler verebilir. Randevunuzdan en az iki hafta önce herhangi bir antibiyotik kullanmamaya dikkat edin.

Öncesinde ağda yapmayın, cımbız kullanmayın
Tüylerinizin tam bir büyüme döngüsünden geçmesi için, ilk lazer tedavisinden önce ağda yapmayın.

Randevunuzdan önce tıraş olun
Bunu yapmak oldukça önemli. Tedaviniz olmadan önce tıraş olmanız gerekir. Bu durum lazerin follikülleri görmesine olanak tanır. Ekstra tahrişten kaçınmak için epilasyonun uygulanacağı yerleri bir gün öncesinden tıraş edebilirsiniz. 

Epilasyon fazla canınızı acıtmaz, ancak harika da hissettirmez
Tüm lazerler farklıdır ve herkesin farklı seviyelerde ağrı toleransı vardır. Fakat ağda yapıldığı zaman daha çok acı duyulduğu bir gerçek. 

Tüylerinizin hemen kaybolmasını beklemeyin
Tedavinizden sonra tüyleriniz 10-14 gün içerisinde düşmeye başlayacaktır. Hepsi tek seferde düşmez.  Bazı bölgelerde tüyler yok olurken bazı bölgelerdeki tüyler daha geç bir sürede yok olabilir. 

.