Epilasyon Nedir?

Diode Epilasyon

Epilasyon Nedir?

Epilasyon 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel isimdir. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode ütüleme epilasyon Türkiye’de kullanılmaktadır. Epilasyon diğer sistemlerinden farklı teknolojik özelliklere sahiptir. Epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Epilasyon diğer uygulamalardan daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin uygulama, ütüleme tekniği ile de kolaylık sağlarlar.

Epilasyon  diğer Epilasyon cihazlarının görmediği ince siyah, ince Bunlar daha çok yüz, sırt, kol, üst bacak bölgelerinde etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer polikliniğinde mutlaka bulunmalıdır. Tüm bölgeler ve sonuçlar değerlendirildiğinde Epilasyon  etkili lazerlerdir. Epilasyon bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Kıllarımız vücudumuzda 3 ayrı safhada bulunur. Vücut yüzeyinde görünen kıllarımızın haricinde cildimizin altında değişik evrelerde bulunan kıllar mevcuttur. Diode (diod-diyot) Epilasyon işlemi sırasında ancak görünen kılların işlem altına alınabilmesi seans çokluğunu gerektirmektedir. Epilasyon uygulamasi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 6-8, yüzde 8-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise vücut kıl döngüsü ile ilgili olarak 4-6 hafta aralıklı olmalıdır. 

Epilasyon  sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde "ütü yapar gibi" gezdirilerek yapılmasına '' ütüleme teknolojisi '' denir.